#1 2018-05-29 17:37:53

Tusfull

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2018-05-29
Posty: 3
Punktów :   

Upiększenie świata i strony.

Hej, chodząc po serwerze zaczęła do mnie trafiać pewna rzecz. Na pewno trafiamy do fanów tibii, albo ludzi, którzy mają do niej sentyment, natomiast są pewne ograniczenia co do reszty, np fanów minecrafta. Mianowicie, świat jest brzydki w dużej części albo zbyt przekształcony. Jak myślicie, jakby wyglądała tibia w 3d? Bo myślałem o tym co mamy na serwerze, ale w lekko innej formie, do sedna: można by upiększyć czy urealistycznić świat tibii na naszym serwerze np. Dodając okno tam gdzie w tibii go na budynku nie ma, wiadome, w tibii to inaczej wygląda, ale u nas karykaturalnie. Wyższe drzewa, te standardowo minecraftowe gdzie liście są na 3 bloku wysokości psują immersje lasu, po prostu. Albo np takie płaskie kazordoon czy inne góry, źle to wygląda gdy są to pionowe bloki wystające z ziemi, można zawsze tu dać jakąś jaskinie tu jeden kamień więcej tu mniej, tam u podstawy góry jakiś zsyp kamieni. Wczoraj byłem na fibuli i tunel wygląda dziwnie, bo to prostokątny pokój prawie (ten z lawą) można by przy suficie w miejscu gdzie gracz nie przechodzi dać jeden kamień więcej albo mniej, może strumień lawy, który leje się ze ściany. Venore lekko kłuję w oczy, że wszystko jest zrobione z jednego kamienia, ani grama różnorodności, a możnaby coś dodać. Nie zrozumcie mnie źle, ogrom pracy doceniam, jest to świetny serwer, ale wydaje mi się, że trzeba to upiększyć, gdyż zwyczajnie skrajna tibie lekko obrzydza. Oczywiście warto to zrobić tak, aby żaden blok na którym może być gracz nie znikal, chodzi o robienie zmian tam, gdzie będą one tylko estetyczne. Podobnie ze stroną, lekko zmienić kolor ramek a forum zrobić podziałem strony zamiast główna strona, a na głównej mogłoby być tylko jak wejść do gry, o co chodzi, co to tibia etc. Co myślicie? Jakoś trzeba nowych ludzi tu przyciągnąć, znajomy chciał zagrać, ale zrezygnował jak zobaczył stronę, brak konkretnych informacji w pigułce, powiedział, że chyba to jakiś mały projekcik i dopiero potem jak to sprawdziłem po jego informacji, a on wbił, pomyślcie ile graczy zza granicy po zobaczeniu pół polskiego forum zrezygnowało z gry, nie wiedząc o co chodzi, cóż, ludzie już tacy są.

Ostatnio edytowany przez Tusfull (2018-05-29 17:41:33)

Offline

 

#2 2018-05-30 13:00:59

 Valdafaluk

Administrator

Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 526
Punktów :   

Re: Upiększenie świata i strony.

Zgadzam się z uwagami odnośnie strony, projekt powinien mieć 100% angielskie forum i subfora polsko i hiszpańsko języczne. Może nawet własną stronę

Pewnych rzeczy nie zmienisz, jeśli mielibyśmy nadać jednemu przedmiotowi z Tibii (np. ścianie) dwa różne wyglądy, to wtedy już nie będzie tego odwzorowania...
Tak samo dodać przedmioty (np. kamienie) które oryginalnie nie występują również sprawi że to już będzie coś innego. Wyjątki są gdy coś blokuje drogę (np. da się przejść tylko po skosie).
Mapę można jednak wykonać ładnie i estetycznie, bawienie się w modyfikowanie mapy to natomiast tworzenie czegoś kompletnie nowego. Lepsze tekstury by znacząco mogły poprawić jakość oglądania mapy.

Wyższe czy w ogóle inaczej zbudowane drzewa... zrobienie, nawet z prostych do wykonania drzew, lasu jest uciążliwe, większość podziemi ma tylko 3 kratki wysokości. Od tej reguły można wyjąć poszczególne tereny które bym nazwał "perełkami", jak Anni, PoI, jaskinia z wodospadem pod Okolnir

Niestety zdarzają się takie nudne podziemia jak pod Fibulą, ale warto w tym dostrzec old-school.


Break for AFK.

Offline

 

#3 2018-05-30 18:09:55

 Czapol

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-11
Posty: 608
Punktów :   

Re: Upiększenie świata i strony.

Jeżeli chodzi o stronę internetową, to prawda jest taka, że takiej faktycznej strony nie ma, bo to jest forum, które jest już z resztą nieźle wiekowe i którego pierwotne przeznaczenie było inne (haha). Już jakiś czas temu zamierzałem zrobić normalną stronę internetową, wzorując się trochę na stronie Tibii, ale studia i brak czasu zrobiły swoje. Ale żeby było jasne - na serwerze jest postawiona deafultowa strona z apacha, tylko dostęp do niej zablokowałem, więc zrobienie jej jest w planach an wakacje.
Jeżeli chodzi o samą mapę, to Valdafaluk powiedział właściwie wszystko. Od samego początku chodziło nam o przeniesienie mapy 1:1 przy zachowaniu możliwie jak najwierniejszego odwzorowania. Fakt, wychodzą wtedy czasem dziwne rzeczy związane z perspektywą w Tibii, ale można przynajmniej zobaczyć, jak coś, co wcześniej widziało się jedynie z góry, wygląda pod innym kątem xD

Offline

 

#4 2018-05-31 14:44:29

Tusfull

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2018-05-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Upiększenie świata i strony.

Tylko właśnie fanów tibii to przyciąga, ale całą resztę to odpycha, a zależy chyba nam na tym by serwer był jak najbardziej żywy. Mnie najbardziej kłuję  w oczy venore (które lepiej wygląda na teksturach MC) Góra w której jest kazo, za bycie idealnie równa XD i te niebieskie lampy są szczerze tragiczne xd
Edit: bo chodzi głównie o to, że ja się tym zachwycam, w jest masa graczy, która na to nie patrzy i pewnie nie zagra za długo przez świat.

Ale są też różne przeszkody np w Mount sternum 80% czasu cyklopy nie przechodzą przez tunel o szerokości 1 więc 8 lvlem mogłem je zabijać hurtowo bez problemu, albo orkowie nie przechodzą przez drzwi i wtedy bym nawet optowal za usunięciem drzwi.

Ostatnio edytowany przez Tusfull (2018-05-31 14:53:57)

Offline

 

#5 2018-05-31 20:43:48

 Valdafaluk

Administrator

Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 526
Punktów :   

Re: Upiększenie świata i strony.

Cóż, oryginalna Tibia też odpycha swoją kreską... Moim zdaniem tekstura serverowego cobble'a byłaby lepsza.


Break for AFK.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
swarzedz.szamba-z-certyfikatem.pl https://rawood.pl/